• Blog Spolu Světem

  Vánoce v Betlémě

  Vánoční svátky se rychle blíží a celý křesťanský svět si bude připomínat narození Ježíše Krista v Betlémě. Jaké je ale skutečně toto město a jak se slaví Vánoce přímo tam? Přes veškerou snahu jsem nikdy nepotkal nikoho, kdo tuto zkušenost má. Tak jsem se do druhého nejposvátnějšího města křesťanů na vánoční svátky vypravil osobně, abych si na tuto otázku odpověděl sám. 

 • Blog Spolu Světem

  Z Ústí nad Orlicí do Pekingu po železných nitkách (1/2)

  Už od dětství mě fascinoval svět železnice. Vyrůstal jsem v „nádražácké“ rodině a z okna mého pokoje jsem koukal přímo na hlavní železniční trať procházející naším městem. Když jsem později začal cestovat, projezdil jsem vlakem velkou část Evropy, severní Afriku i Blízký východ. Největší železniční dobrodružství a můj dávný sen jsem se rozhodl uskutečnit v roce 2011.

 • Blog Spolu Světem

  Mrtvé moře a oáza Ejn Gedi – nejlepší přírodní lázně

  Do Izraele jezdím pravidelně a češtinu je tam slyšet stále častěji. A to platí zvláště o plážích u Mrtvého moře. To je sice ve skutečnosti jezerem, o které se dělí rovným dílem Izrael a Jordánsko, ale jako u moře se budete opravdu cítit. Celá oblast je nejnižším místem na zemi, leží totiž v proláklině neuvěřitelných 420 metrů pod hladinou světového oceánu. Až už se dostáváme k tomu, proč jsem vybral zrovna Mrtvé moře do tohoto čísla Koridoru.

 • Blog Spolu Světem

  Když na angličtinu, tak do Londýna!

  Velkou většinu cest v mém životě jsem podnikl jako turista. Téměř na žádném místě na světě jsem se nezdržel déle, abych ho mohl poznat opravdu do hloubky a cítit se jako místní. Takže když se objevila možnost studovat angličtinu v Londýně, neváhal jsem ani chvíli. Studium jazyka není jen o gramatice a slovní zásobě. Důležitou součástí je poznání kultury a lidí dané země.

 • Blog Spolu Světem

  Do Alexandrie nejen za knihovnou

  Jaká je nejslavnější knihovna na světě? Pro většinu lidi je odpověď jasná. No přece Alexandrijská knihovna. I když už dávno nestojí. Město Alexandrie má dlouhou historii, většina památek ale bohužel podlehla zemětřesení. To se touto oblastí prohnalo několikrát. Přesto se ale vyplatí do „Paříže Afriky“ určitě vyrazit.

 • Blog Spolu Světem

  Tak trochu jiný Irán

  O Íránu je ve sdělovacích prostředcích slyšet poměrně často. Jaderný program, lidská práva, islámská revoluce. Když ale Írán navštívíte, otevře se Vám úplně jiný svět. Svět pohádek tisíce a jedné noci. Já tam sice zažil pouze nocí třicet, patří ale k jedněm z nejkrásnějších v mém životě.