Zážitky z cest

Vánoce v Betlémě

Vánoční svátky se rychle blíží a celý křesťanský svět si bude připomínat narození Ježíše Krista  v Betlémě. Jaké je ale skutečně toto město a jak se slaví Vánoce přímo tam? Přes veškerou    snahu jsem nikdy nepotkal nikoho, kdo tuto zkušenost má. Tak jsem se do druhého    nejposvátnějšího města křesťanů na vánoční svátky vypravil osobně, abych si na tuto otázku    odpověděl sám. Navíc velmi špatně snáším zimu a představa slunečného počasí s teplotami    vysoko nad nulou mě naplňovala blahem. 

Pokračovat ve čtení 

  

Když na angličtinu, tak do Londýna!

Velkou většinu cest v mém životě jsem podnikl jako turista. Téměř na žádném místě na světě jsem se nezdržel déle, abych ho mohl poznat opravdu do hloubky a cítit se jako místní. Takže když se objevila možnost studovat angličtinu v Londýně, neváhal  jsem ani chvíli. Studium jazyka není jen o gramatice a slovní zásobě. Důležitou součástí je poznání kultury a lidí dané země. Článek pokračuje zde..

Mrtvé moře a oáza Ejn Gedi – nejlepší přírodní lázně

Do Izraele jezdím pravidelně a češtinu je tam slyšet stále častěji. A to platí zvláště o plážích u Mrtvého moře. To je sice ve skutečnosti jezerem, o které se dělí rovným dílem Izrael a Jordánsko, ale jako u moře se budete opravdu cítit. Celá oblast je nejnižším místem na zemi, leží totiž v proláklině neuvěřitelných 420 metrů pod hladinou světového oceánu. Až už se dostáváme k tomu, proč jsem vybral zrovna Mrtvé moře do tohoto čísla Koridoru. Díky nadmořské výšce (nebo spíše hloubce) je zde velké procento kyslíku ve vzduchu blahodárně působící na dýchací soustavu. Další unikátností je složení vody. Ta obsahuje 30% minerálních látek a je tak téměř 10krát slanější než nedaleké Středozemní moře. Léčivé účinky tohoto koncentrátu byly objeveny již ve starověku. Taková voda spolu s bahnem tvoří velice cenný přírodní zdroj lázeňství. Díky vysoké salinitě je velmi těžké se v Mrtvém moři utopit. Voda  nadnáší a člověk může ležet na hladině jak na vodní posteli a třeba si číst noviny. Na pobřeží je několik plážových resortů se zázemím. Pokud jedete na výlet z Jeruzaléma, je nejblíže Kalia beach. Článek pokračuje zde..

Kam na svatební cestu? Co třeba do Indonésie?

Svatba a svatební cesta na Bali jsou klišé. Ale Indonésie není pouze Bali. Je to dalších 17 000 ostrovů. V následujících řádcích najdete dobrý tip na strávení svatební cesty. Na trhu je velké množství svatebních balíčků od cestovních kanceláří. Většinu času ale strávíte v resortu s bazénem a o skutečném životě v Indonésii se nedozvíte nic. Chcete-li zažít skutečné dobrodružství více se dočtete zde..

Z Ústí nad Orlicí do Pekingu po železných nitkách 

Už od dětství mě fascinoval svět železnice. Vyrůstal jsem v „nádražácké“ rodině a z okna mého pokoje jsem koukal přímo na hlavní železniční trať procházející naším městem. Když jsem později začal cestovat, projezdil jsem vlakem velkou část Evropy, severní Afriku i Blízký východ. Největší železniční dobrodružství a můj dávný sen jsem se rozhodl uskutečnit v roce 2011.  

Více se dočtete zde..