Cestovatelský maraton

Pravidelně navštěvujeme cestovatelské festivaly po celé České republice a tak jsme si řekli, že je nejvyšší čas uspořádat takový festival i v Ústí nad Orlicí, kde žijeme. Samozřejmě nás při prvním provázely obavy, které se ale rychle rozplynuly. Spokojeni byli návštěvníci, kterých přišlo velké množství, přednášející i my.

Zveme všechny nadšené cestovatele na další ročník ve dnech 20. – 21.3.2020 v Malé scéně v Ústí nad Orlicí

Na co se můžete těšit

Pátek 20.března (Oušťáci na cestách)

17:25 – Slavnostní zahájení festivalu

17:30 – Lenka Winklerová (Dvě cesty do hor – Chorvatsko a Rumunsko) (50 Kč)

Podzimní přechod Velebit – Chorvatsko jak jej možná neznáte známá destinace a cíl převážně letních dovolených, poznejte i jeho další tvář Jarní přechod Retezatu – nádherného rumunského pohoří karpatské scenérie, které se pyšní ledovcovými jezery, strmými skalními stěnami a ostrými hřebeny

18:45 – Jiří Charous (Srí Lanka – Země slonů, výborného čaje a pekelné kuchyně) (50 Kč)

Vyprávění o toulkách po čajových plantážích, nádherných plážích, buddhistických chrámech a setkáních s usměvavými lidmi.

20:00 – Mirek a Katka Kubíkovi (Barevná Guatemala) (50 Kč)

Krajinou vulkánů, tropických lesů a křišťálových jezer se vydáme po zemi dávných Mayů.  Třítýdenní putování pohostinnou zemí, která byla ještě v nedávné minulosti zmítána krutou, více než 30 let trvající občanskou válkou.

Sobota 21.března

13:00 – Jakub Kunát (Bhútán – putování po posledním himalájském království) (80 Kč)

Bhútán – země v srdci Himalájí, kde hrubé domácí štěstí je důležitější než hrubý domácí produkt a místní se řídí heslem “NO HURRY, NO WORRY”

14:30 – Jiří Kalát (Maroko a Mauretánie – pořádek a chaos) (80 Kč)

Maroko a Mauretánie, dvě africké země, sousedi, které jsou však naprosto rozdílné. Přestože se Mauretánie zmítá mezi chaosem i nepořádkem, dokáže nabídnout nádherné perly a neskutečné zážitky. Maroko oproti tomu nabízí luxus, nádherné památky i fungující infrastrukturu. O tom všem je toto povídání.

16:00 – Slávek Král (Stopem se psem v Asii) (80 Kč)

33 000 km a 5 měsíců dlouhá procházka se psem po 19 státech Euroasijského kontinentu. Slávek a fenka Corey vyrazili stopem do Japonska. Ve Vladivostoku je nepustili na trajekt, tak skončili ve Střední Asii. Vznikl z toho příběh, kde nebudete věřit, co všechno se může pokazit.

17:30 – Vladimír Lemberk (Všechny barvy Kanady) (80 Kč)

Albertou a Britskou Kolumbií k Pacifiku.

O tom, jaké je to splnit si klukovský zálesácký sen a potulovat se kanadskou divočinou. Skalistými horami k ledovcům, pobřežním mlžným pralesem k plážím, po břehu azurových jezer k vodopádům, ale i mezi mrakodrapy velkoměst a komunitou českých emigrantů – nikoliv na koňském hřbetě, nýbrž v sedle spolehlivé „dodžky“. Jaká je kanadská realita 21. století? Víte, jak zareaguje Čech, když ho hned první noc ve stanu navštíví medvěd?

19:00 – Pavel Svoboda (Afrika!) (80 Kč)

Treky africkými svěže zelenými horami. Čajové plantáže, vodopády, jezero Malawi. Dobrodružná cesta k Masajům. Safari, které vám počtem zvířat vyrazí dech. Sloni, zebry, žirafy. Jaký je ve skutečnosti Zanzibar? Černá Afrika je specifický kus světa, ale byla to skvělá zkušenost!

Doprovodný program – Výstava obrazů Karolíny Kapounové „Tady a teď“.

Vernisáž výstavy proběhne v Malé scéně ve středu 4.března v 18:00.

Prohlédněte si fotogalerii z minulého roku