Náš příběh

Naše cesty se spojily v roce 2013. Od té doby trávíme alespoň dva měsíce v roce objevováním různých koutů naší planety a moc si to užíváme. Nedávno naše cestování dostalo zase nový rozměr, když se nám narodil syn Matyáš. Pomalu ho připravujeme na cesty po Evropě a časem snad i někam dál. Nemůžeme se dočkat až mu ukážeme, jak je na světě krásně.

A jak to celé začalo?

Potkali jsme se s Láďou ve vlaku, když jsme oba dojížděli do školy z Ústí do Pardubic. Láďa jako učitel, já jako studentka. Ve třetím ročníku, kdy už mě Láďa učil spoustu předmětů, jsme spolu jeli zase jednou vlakem. Vlak byl narvaný k prasknutí a tak na mě zbylo poslední místo právě naproti Láďovi. Za 40 minut jsme si toho spoustu pověděli a Láďa vyprávěl své cestovatelské zážitky. Vyprávěl také svůj plán na příští léto, z kterého jsem byla nadšená. Hned bych jela taky, ale do Indie?

Po příjezdu do Ústí jsme si každý šel svou cestou domů. Za týden jsem měla narozeniny a od mamky jsem dostala slušný obnos peněz. Hned mi začalo vrtat hlavou, co bych s těmi penězi provedla. Vzpomněla jsem si na bláznivý nápad – cesta do Indie. Jak to jen tomu Láďovi říct, aby mě vzal s sebou?

Týden promýšlení vyústil v zajímavou konverzaci na školní chodbě a ještě ten den byla letenka koupená i pro mě. Mamka s přimhouřeným okem cestovatelského parťáka odsouhlasila. 

Měsíc a půl cestování po Indii nám dal hodně. A my zjistili, že k sobě prostě patříme. Další cesty nás zavedly do Izraele, Ruska, Jižní Ameriky, na pouť do Santiaga de Compostela a spoustu dalších míst. Cestování se pro nás oba stalo neodmyslitelnou součástí života. A děláme vše pro to, abychom si mohli plnit další cestovatelské sny. 

Jednou z posledních cestovatelských kapitol byla naše svatba. Rozhodli jsme se říci si své ano v Lisabonu, kde začala naše cesta do Santiaga de Compostela. Stejně jako my odtud kdysi vyplouval Vasco de Gama na své cesty do neznáma.