Blog Spolu Světem

Kam na svatební cestu? Co třeba do Indonésie?

Svatba a svatební cesta na Bali jsou klišé. Ale Indonésie není pouze Bali. Je to dalších 17 000 ostrovů. V následujících řádcích najdete dobrý tip na strávení svatební cesty.

Na trhu je velké množství svatebních balíčků od cestovních kanceláří. Většinu čase ale strávíte v resortu s bazénem a o skutečném životě v Indonésii se nedozvíte nic.

Chcete-li zažít skutečné dobrodružství, na které budete vzpomínat celý život, zkuste to jinak. Na vlastní pěst. Indonésie je velmi levná, bezpečná a většinu služeb lze zařídit po internetu. V Indonésii plyne jinak než v Evropě, pomaleji. Pokud nechcete být pouze zavřeni ve sterilním hotelu, vydejte se do Indonésie na několik týdnů.

Turisté nejčastěji míří na Bali a na Lombok, dva ostrovy východně od Jávy. Rozumná volba pro ty, co si chtějí užít odpočinek na plážích, potápění, rýžová pole, krásnou přírodu a hinduistické chrámy. Najdete zde širokou škálu ubytovacích zařízení, od jednoduchých apartmánů po luxusní hotely. Veřejná doprava zde bohužel příliš nefunguje, ale můžete si najmout auto s řidičem nebo si půjčit motorku, kterou tady řídí opravdu každý.

Pokud chcete podniknout delší cestu, je dobré začít v Jakartě, hlavním městě Indonésie na ostrově Jáva. Zajděte do kavárny Cafe Batavia, která vás přenese do koloniálních dob a jídlo si dejte ve warungu  –  malé pouliční restauraci nebo stánku. Na Jávě nezapomeňte navštívit rozsáhlý budhistický komplex Borobudur a stejně monumentální hinduistický komplex Prambanan.  Romantické místo je věčně kouřící sopka Bromo. Na společně strávený východ slunce u této krásky nikdy nezapomenete. Jáva je poměrně rozsáhlá, ale funguje zde výborně letecká i autobusová doprava. Dále můžete pokračovat na Bali, které leží nedaleko od východního pobřeží Jávy a celý den zde jezdí trajekty.

Dobrodružné povahy se vydají ještě dále na východ. Turistů i hotelů bude postupně ubývat, ale rozhodně se nebojte, že nenajdete ubytování. Zato si budete užívat krásnou přírodu a liduprázdné pláže. Mezi jednotlivými ostrovy se pohybujte trajekty. Mezi nejlepší místa k návštěvě patří Flores s úžasnými jezery a sopkami, Komodo s Varany komodskými nebo rozsáhlé Sulawesi.

Na Indonésii se mi líbilo snad všechno. Nejvíce se mi ale vryl do srdce úsměv místních lidí, který vás provází na každém kroku. Vůbec se nedivím, že se sem lidé často vracejí. Např. známý český cestovatel Jirka Kolbaba považuje Bali za svůj druhý domov. Tak tedy Selamat jalan, nashledanou v Indonésii, třeba na svatební cestě.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *