Blog Spolu Světem

Když na angličtinu, tak do Londýna!

Velkou většinu cest v mém životě jsem podnikl jako turista. Téměř na žádném místě na světě jsem se nezdržel déle, abych ho mohl poznat opravdu do hloubky a cítit se jako místní. Takže když se objevila možnost studovat angličtinu v Londýně, neváhal jsem ani chvíli. Studium jazyka není jen o gramatice a slovní zásobě. Důležitou součástí je poznání kultury a lidí dané země.

Díky svému zaměstnavateli jsem jednoho krásného podzimu vyrazil směr Londýn. Termín kurzu se krásně trefil do předvánočního období, což bylo další obrovské plus.

Na letišti Gatwick na mě čekal sympatický řidič původem ze Srí Lanky. Cestou do centra jsem se dozvěděl všechno o jeho životě a jeho rodině. Už byl v důchodu a svozem studentů z letiště si docela dobře přivydělával.  Moje škola Embassy English se nachází v Greenwich a v jejím areálu je veškeré zázemí, včetně ubytování a stravování. Nemohl jsem si přát lepší místo. V Greenwich na vás dýchá historie a anglická atmosféra na každém rohu. Přitom je to klidné místo a do centra se nadzemkou dostanete za chvíli. Do Greenwich parku jsem to měl sotva pět minut.

Hned druhý den ráno se konal rozřazovací test a pohovor. Kurzu se účastnili studenti z celého světa, v mé skupině byla pestrá směsice národností v čele s Číňany. Výuka se konala vždy 4 hodiny dopoledne a s úrovní výuky jsem byl velice spokojen. Už od rána jsem se ale těšil na Londýn. Ve dvanáct jsme se naobědvali ve studentské kantýně, kterou bych spíše přirovnal k luxusní restauraci, a pak už hurá do víru velkoměsta. Vyzbrojen průvodcem National Geographic jsem byl rozhodnut poznat Londýn opravdu dokonale. Jízdenky na městskou dopravu jsou sice v Londýně jedny z nejdražších na světě, ale při zakoupení dlouhodobé jízdenky na Oyster card vychází cestování po městě velice přijatelně. Do centra Londýna i do jeho okrajových částí jsem vyrazil nespočetněkrát. Když už jsem poznal všechny památky a parky, prostě jsem se jen tak toulal a nasával předvánoční krásu tohoto velkoměsta. Nejoblíbenějším místem se pro mě stala Národní galerie na Trafalgarském náměstí. A určitě ne z toho důvodu, že je vstup zdarma. V této neoklasicistní stavbě můžete obdivovat stovky obrazů, včetně Madony ve skalách od Leonarda da Vinciho. Mě nejvíce fascinovala díla z období impresionismu. Za dobu mého pobytu v Londýně jsem ji navštívil mnohokrát.

Poslední týden jsem se už toulal pouze po Greenwich. Procházky mezi historickými budovami, po rozlehlém parku a po nábřeží Temže mě naplňovaly přesně tím, co jsem v Londýně hledal. Anglickou atmosférou.

Vánoce se rychle blížily a s nimi i můj odjezd domů. Poslední den ve škole jsme skládali závěrečný test a připravili malou párty. Ráno už na mě čekal starý známý – řidič ze Srí Lanky s pokračováním svých příběhů.

Na svůj pobyt v Londýně nikdy nezapomenu. Poznal jsem tam skutečný význam anglického slova roaming. Pokud budete chtít jet na kurz angličtiny, věřte mi, že není lepšího místa než Londýn.

 

 

 

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *