Blog Spolu Světem

Na otočku do nejkrásnější zahrady světa

Můžete třikrát hádat, ve které evropské zemi najdeme tu nejkrásnější zahradu na světě. Většina z vás jistě odpověděla správně Nizozemí. Vždyť květiny a Holandsko k sobě patří jako Česká republika a pivo. Vyrážíme do Keukenhofu, barevného světa tulipánů, narcisů a hyacintů.

Navštívit květinový park Keukenhof byl náš dávný sen. A sny se přece mají plnit. A když se trochu uskromníte, vyjde vás tento výlet spolu s návštěvou Amsterdamu do 2000 korun. Abychom ušetřili za ubytování, vyrazili jsme nočním autobusem. Moc jsme se sice nevyspali, ale ráno jsme stáli před pokladnou květinového parku. A spolu s námi stovky autobusů a turisté z celého světa. Park má ale rozlohu 32 ha a celková délka cest je 15 km. Hned za branou se ale dav návštěvníků rozmělní a když uhnete z hlavní cesty, najdete si bez problémů květinový koutek sami pro sebe.

Kuchyňská zahrada

První výstava květin pod širým nebem se zde konala v roce 1949, ale historie tohoto místa byla spojena s květinami již dávno před tím. Místní šlechta zde pěstovala bylinky, a tak vznikl i název celého parku. Keukenhof znamená totiž kuchyňská zahrada. Dnes zde můžete obdivovat těžko uvěřitelných 7 milionů květin. Každý ročník je věnován nějakému tématu. Během naší návštěvy to bylo téma holandského designu. V předešlých letech např. Van Gogh, USA nebo Rusko. Vidět jste tam mohli obrazy známého malíře nebo Chrám Vasila Blaženého. To vše samozřejmě z květin.

Květinový park je otevřen od půlky března do půlky května. Konají se tam různé doprovodné akce a koncerty. Letošní ročník je bohužel zasažen aktuálním děním, termín otevření parku se posouvá až na 6. dubna. Pokud máte rádi květiny, určitě se jednou do Keukenhofu vydejte. Dáte mi jistě za pravdu, že se jedná o nejkrásnější zahradu na světě. My jsme tam strávili celé dopoledne a užívali si fascinující kombinace barev překrásných květin. Je neuvěřitelné, co místní designéři a zahradníci dokážou. Celá návštěva končí v krytých pavilonech, kde si můžete cibulky různých květin koupit. My se ale už těšili na naši další zastávku, do Amsterdamu.

Prohlédněte si fotogalerii z této cesty:

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *